Veiling unieke items NH Grand Hotel Krasnapolsky

150 jaar historie onder hamer

18 DECEMBER 2014

AMSTERDAM - 18 december - Liefhebbers van Amsterdamse historie en het wereldberoemde hotel NH Grand Hotel Krasnapolsky kunnen op maandag 22 december hun slag slaan. Tijdens een online veiling, georganiseerd door Troostwijk Veilingen, gaan verschillende unieke items onder de hamer, variërend van prenten en schilderijen tot de houten 'Evolutietrap.'
NH Grand Hotel Krasnapolsky, dat in 2013 werd aangekocht door AXA Real Estate, wordt momenteel in fases gerenoveerd en zal in het najaar van 2015 feestelijk heropend worden als het eerste NH Collection hotel van Nederland. Het hotel bestaat dan 150 jaar en is daarmee één van de historische iconen van Amsterdam. De veiling is daarmee de uitgelezen kans om een origineel en eigen stukje 'Kras' in huis te halen.

Op zaterdag 20 december is er de gelegenheid om de veilingitems alvast te bezichtigen: tussen 12:00 uur en 16:00 uur vindt de kijkdag plaats in de historische Wintertuin van het hotel. Onder meer prenten, schilderijen (waaronder een Jan Cremer) een bronzen beeld van Majoor Bosshardt, 'De Evolutietrap' en een litho van ‘De Wintertuin,' gesigneerd door Johannes Paul Vroom, gaan onder de hamer.

Frank Adam, Directeur bij Troostwijk Veilingen: “Toen NH Hotel Group ons benaderde om de inrichting van het hotel deels te veilen, werd ik meteen enthousiast. Dit Amsterdamse hotel (sinds 1865) willen wij als Amsterdams Veilinghuis (in 1930 opgericht) uiteraard graag faciliteren met een online veiling .We verwachten vooral veel belangstelling van Amsterdammers die iets van het ‘Kras’ in huis willen hebben, maar ook ons bestand aan internationale kopers gaan wij voor deze veiling benaderen”."

Voor NH Grand Hotel Krasnapolsky is de veiling een eerste symbolische overgang naar het nieuwe NH Collection merk“Voor de renovatie heeft de designer rekening gehouden met de rijke historie, terwijl moderne elementen en innovaties zijn toegevoegd. Met de volledig nieuwe kamers en publieke ruimtes van het hotel, waarbij een samenwerking plaatsvindt tussen de ontwerp studio's Ramon Esteve, D/DOCK en Proof Consultancy Ltd, toont NH Grand Hotel Krasnapolsky haar ambitie voor een plaats in de top van de Amsterdamse hotels,” aldus Hotel Director Herman Klok.

Kijken en bieden

Biedingen kunnen na registratie online worden uitgebracht. De veiling is op 22 december vanaf 19.00 uur geopend op www.troostwijkauctions.com. De kijkdag is op zaterdag 20 december van 12.00 tot 16.00 uur in De Wintertuin van NH Grand Hotel Krasnapolsky.

Download PDF
Download PDF
Over NH Collection

Over NH Hotel Group

NH Hotel Group is beursgenoteerd in Spanje met bijna 400 hotels in 30 landen in Europa, Afrika en Noord- en Zuid-Amerika. Onder de NH Hotel Group vallen de 3- en 4-sterren urban NH Hotels, de NH Collection flagship hotels, de nhow designhotels en de Hesperia vakantieresorts. Wereldwijd staan meer dan 20.000 medewerkers dag en nacht klaar om de beste service tegen de beste prijs te leveren voor de jaarlijks ruim 16 miljoen gasten. De hotels van NH Hotel Group zijn reeds drie jaar achtereen bekroond met de Zoover Award voor Beste Hotelketen. NH Hotel Group heeft 35 hotels in Nederland, waarvan vier van het merk NH Collection. NH Collection Eindhoven Centre is het eerste NH Collection hotel dat buiten de hoofdstad Amsterdam is gevestigd. Kijk voor meer informatie op www.nh-hotels.com en www.nh-collection.com.

About NH Hotel Group

NH Hotel Group is listed on the IBEX 35 stock exchange of Madrid and has nearly 400 hotels in 30 countries in Europe, Africa and North- and South-America. The portfolio of the NH Hotel Group includes the 3- and 4- star urban NH Hotels, the NH Collection flagship hotels, the nhow designhotels and the Hesperia holiday resorts. Worldwide more than 20.000 employees work day and night to deliver the best service for the best price to the 16 million guests the hotel chain welcomes yearly. The hotels of NH Hotel Group have been rewarded with the Zoover Award for Best Hotel Chain for three years in row. NH Hotel Group has 35 hotels in the Netherlands, of which four belong to the premium brand NH Collection. NH Collection Eindhoven Centre is the first NH Collection hotel outside of the capitol Amsterdam. For more information, visit www.nh-hotels.com and www.nh-collection.com.

berichten